O prawdziwej SUPERMOCY Jagodowych Listów - jak wykorzystać zabawę jako narzędzie wsparcia - domowy psycholog

Listy do dzieci - Jagodowy Stempel

Właśnie znalazłeś proste i skuteczne narzędzie do wsparcia terapeutycznego Twojego dziecka!

Sposób na naukę samoregulacji emocji, uważności, koncentracji, artykułowania myśli i poznawania siebie.

Sensoryczne listy z mnóstwem detali i szczegółów, z imiennymi zwrotami do dziecka bardzo angażują małych czytelników i wciągają w wartościową zabawę! Koniec z męczącymi motywacjami dziecka i siebie do wykonywania ćwiczeń - tutaj dziecko wsiąka i SAMO się angażuje w wartościową zabawę!

Nadawcą Jagodowych Listów jest Tinka albo Florek - miniaturowe rodzeństwo leśnych bohaterów, którzy poszukują listowych przyjaciół wśród dzieci.
Chętnie wyślą LIST do Twojego dziecka!

Listy do dzieci

Warto pokazać dziecku, co to jest PRAWDZIWY LIST. Pokazać, jak można zwolnić w świecie szybkiej informacji, biegu i stymulacji. To nieocenione wsparcie dla dzieci, które czują więcej i mocniej. Dzięki głębokiej personalizacji, o której poczytasz niżej działa jak "domowy psycholog", którego zawsze dobrze mieć pod ręką! Zabawa listowa wspiera kompetencje niezbędne do tego, aby być szczęśliwym człowiekiem, w dobrej relacji ze sobą i ze światem.

zatrzymanie w świecie pełnym nieustającej stymulacji

atrakcyjna alternatywa dla ekranów

poznawanie siebie, swoich uczuć i emocji

nauka oczekiwania, zauważania swoich myśli i formułowania wypowiedzi

wzmocnienie relacji z rodzicem/opiekunem

Przy zamówieniu subskrypcji otrzymujesz pierwszy list za darmo!

Jak to działa?

  1. Zamawiasz subskrypcję miesięczną Jagodowej Paczki. List wprowadzający w zabawę dostajesz GRATIS! Z subskrypcji możesz zrezygnować w każdej chwili (już po pierwszym miesiącu płatności).
  2. Twoje dziecko dostaje raz w miesiącu kolorową kopertę zaadresowaną do siebie. W środku znajduje się personalizowany imieniem dziecka, kilkustronicowy list wraz z edukacyjnym dodatkiem i upominkiem od bohatera.
  3. Możecie bawić się w domu w magiczną pocztę! W paczce znajduje się także papeteria z kolekcją bajkowych znaczków. Zachęć dziecko do odpisania na list i zbieraj piękne pamiątki z zabawy.
  4. Jeśli masz czas i chęć na wspólną zabawę z dzieckiem, możesz wcielić się w rolę bohatera i napisać własny tekst, który zamieścimy w postscriptum listu. Dziecko może znaleźć w nim np. odpowiedzi na swoje pytania. Jeśli nie – bohater sam napisze swój PS.
  5. Dodatkowo na naszej stronie internetowej znajdują się ilustrowane opowiadania o bohaterach piszących listy do dzieci i różne zadania przygotowane do druku.

Zamów subskrypcję - list wprowadzający DARMOWY !

 list do dziecka

Co znajdziesz w Jagodowej Paczce?

Rysunkowa, kolorowa koperta z bajkowym znaczkiem i mnóstwem stempli i napisów. Zawsze w przesyłce znajduje się drobny, osobisty upominek od bohatera. Zawsze  związany z historią z listu, więc nabiera dodatkowej wartości dla małego odbiorcy.

 List do dziecka z niespodzianką

Bezpieczna przestrzeń do bycia wysłuchanym, poznawania siebie i swoich potrzeb, do dialogu z opiekunem

Sensoryczny list, ręcznie zdobiony detalami 3D i rysunkowymi ilustracjami. Dziecko chętniej koresponduje z kimś w swoim wieku, niż z dorosłym. Listowy przyjaciel to ktoś komu można zaufać, można wszystko powiedzieć. Nie spotka się go na szkolnym korytarzu, nie będzie oceniał i nie wyśmieje.

Ty i Twoje dziecko zyskujecie narzędzie, które pozwoli Wam lepiej poznać potrzeby Twojego dziecka i zareagować szybciej na pojawiające się niepokojące sygnały. Pisemna forma komunikacji jest skuteczniejsza i uwalniająca napięcia. Często dziecko wyrazi więcej na piśmie, pisząc w swoim czasie, niż w rozmowie w cztery oczy! Twoje dziecko zostanie wysłuchane, będziesz w stanie zareagować na czas i wesprzeć dziecko w trudnej dla niego sytuacji.

 Rysunkowy list do dziecka

Zabawa w magiczna pocztę - dziecko odpisuje na list i dostaje odpowiedź dzięki Tobie i Twojemu zaangażowaniu!

Jagodowa Przesyłka zawiera papeterię do odpisania na list i kolekcję bajkowych, rysunkowych znaczków. 

 list do dziecka

Edukacyjne, kreatywne albo terapeutyczne pomoce w Jagodowym Liście

W każdej przesyłce znajdziecie inne edukacyjne zadanie od bohatera. Ten dodatek jest bardzo różnorodny. Czasem jest to gra rodzinna, czasem kreatywne zadanie do wykonania, a czasem pomoc terapeutyczna wspomagająca w poznawaniu emocji.

Jagodowa Paczka 

Nauka wyrażania siebie, swoich myśli, samoregulacji emocji i wsparcie dziecka w trudniejszych chwilach, rozpoczęcie cięższych tematów lub skuteczny sposób przemycania wartościowych treści za pomocą PERSONALIZACJI Jagodowego Listu

Terapeutyczna SUPERMOC Jagodowego Listu

Każda przesyłka oprócz personalizacji imieniem dziecka, może być wzbogacona Twoim tekstem. To tak zwane okienko dialogu, które co miesiąc możesz, ale nie musisz użyć. Wystarczy wczuć się w rolę bohatera i napisać własny tekst, który umieścimy w postscriptum następnego listu. To Ty wiesz, co się u Was aktualnie dzieje i możesz napisać coś adekwatnego do Waszej obecnej sytuacji. To tutaj można również wesprzeć, docenić lub oswoić dziecko z trudniejszymi tematami.

Subskrybując listy, masz stały dostęp mailowy do naszego trenera rodzicielskiego, który pomoże Ci ubrać w słowa PS odpowiedni do Waszej sytuacji. Wspaniałym pomysłem może być też praca z psychologiem, jeśli Twoje dziecko uczęszcza na takie zajęcia. Psycholog pomoże przemycić ważne tematy za pomocą "agenta" jakim staje się leśny bohater piszący listy.

Leśny bohater  może zostać także agentem przenoszącym wieści od najbliższych dla hospitalizowanego dziecka. Jagodowa Paczka trafi do chorego pacjenta niosąc mu baśniową przygodę, wsparcie i wartościowe atrakcje!

postscriptum do dziecka

 

W naszym sklepie znajdują się również listy okazjonalne, o emocjach, dla grup i od rodziców. Zapraszamy!

Przejdź do sklepu