Jak opowiedzieć najmłodszym co to jest prawdziwy list? - książeczka wydawnictwa Dwie Siostry

Pozytywne emocje i ekscytacja towarzysząca otrzymywaniu listu....

Jagodowy Stempel personalizowane listy do dzieci

Dzisiejsze dzieci nie wiedzą co to jest prawdziwy list. Najprawdopodobniej nigdy takiego nie widziały. 

Jeżeli widziały kopertę wyjętą ze skrzynki na listy to pewnie był to rachunek, zawiadomienie albo oferta reklamowa. Nic co jest powiązane z przyjemnymi i ekscytującymi emocjami. 

dzieci listy piszą

A Wy? Pamiętacie jak to jest dostać prawdziwy list? Jakie emocje towarzyszyły takiemu wydarzeniu?

Myślę, że w świecie, w którym dzieci WSZYSTKO mają rzeczy materialne przestają mieć znaczenie, a już na pewno przestają wywoływać silne emocje. Wiadomo następny samochodzik - chwila ekscytacji, nowy zestaw zabawek zawsze na chwilę rozświetli buzię dziecka. Tylko czy to o to chodzi? Każdy następny już mniej cieszy i dzisiejsze dzieci już czasem nie mają nawet o czym marzyć. Dziecięce marzenia są proste, dajmy im rozkwitnąć, wyczekać ... to piękne mieć marzenia!

Wybierając podarunki dla dzieci, pomyślmy także o takich niematerialnych. Najcenniejszym prezentem w dzisiejszym świecie jest NASZ CZAS PODAROWANY DZIECIOM. Można je zabrać w tyle wspaniałych miejsc, pokazywać i doświadczać świat. Odnajdować i wspomagać rozwój dziecięcych talentów. 

pisanie listów tradycyjnych

A jakby tak pokazać dziecku co to jest prawdziwy list? Jakie wartości wniosłoby to w jego życie?

listonosz

Warto nauczyć, że na niektóre rzeczy trzeba poczekać - jak na odpowiedź na list. Warto nauczyć, że niektóre słowa trzeba przemyśleć zanim się je wypowie, warto nauczyć, że niektóre emocje dobrze jest poznać i przepracować. Warto nauczyć pielęgnowania wspomnień, wdzięczności i refleksji nad różnymi zdarzeniami. Dzięki pisaniu listów do siebie mamy szansę zwolnić, popatrzeć z dystansem, ochłonąć z burzliwych emocji, oddać się refleksji i poczekać na odpowiedź. 

To może być tez genialna zabawa z dzieckiem! Można zacząć od krótkich liścików zostawionych na biurku z wyrazami miłości, wdzięczności, zauważenia najdrobniejszych rzeczy. 

Cieszę się, że Dwie Siostry wydały książkę o listach dla najmłodszych. Pokazuje ona jak działa poczta, jaką drogę musi przebyć list aby dotrzeć od nadawcy do adresata. Pokazuje też kto i w jakich sytuacjach może napisać taki list :) Wszystkie widoczne we wpisie ilustracje to zdjęcia właśnie z tej książki.

 Laura Jakubiec

Zapraszamy do Przygody Listowej, wciągającej historii o przygodach Tinki i Florka w odcinkach wysyłanych tradycyjnym listem od bohatera! Przesyłka jest personalizowana i to Ty masz pełny wpływ na zakres personalizacji! Jeśli chcesz wypróbować taka formę edukacyjnej zabawy polecamy Pakiet Startowy w promocyjnej cenie!

 Jagodowy Stempel blog