O tym, jak działa poczta przeskakiwaczy

listy do dzieci

Jak działa magiczna poczta przeskakiwaczy? Jak to się dzieje, że listy od leśnych bohaterów zawsze docierają do dzieci i na odwrót? Do tego listy Tinki i Florka są malutkie, a do skrzynki trafiają w odpowiednim dla dzieci rozmiarze! Przeczytacie o tym w opowiadaniu.

- Tinka, Tinka! Chodź szybko. Poczta przyszła! - Florek wskakiwał po schodach na strych i krzyczał podekscytowany, zupełnie nie zważając na to, że może go usłyszeć Pan Antonii, który akurat ucinał sobie poobiednią drzemkę.

Florek wskakiwał aż po dwa schodki na raz i biegł na strych, ile sił w nogach. Chwilę przed nim tą samą drogą biegła Pocztowa Wiewiórka. W łapkach niosła dwie duże, beżowe koperty. Jak tylko wpadła na górę, zostawiła koperty przed wejściem do mieszkania przeskakiwaczy, pomachała Florkowi, który zjawił się pod drzwiami chwilę po niej i popędziła dokończyć roznoszenie poczty. W brązowej torbie przewieszonej przez ramię miała jeszcze kilka przesyłek, na które ktoś na pewno bardzo czekał.

pocztowa wiewiórka opowiadania dla dzieci

Zastanawiacie się, jak listy trafiły do Pocztowej Wiewiórki? Przyniósł je Kruk Szybkoskrzydły, który z kolei dostał je od Pana Borsuka. Pan Borsuk zarządzał zaś pocztą, znajdującą się w samym środku Jagodowego Lasu. To tam trafiają wszystkie przesyłki do mieszkańców lasu i sąsiednich domostw. W tym te napisane przez dzieci do Florka i Tinki.

Do poczty Pana Borsuka przynosiły je zające, wiewiórki i niektóre ptaki. Jeżeli ktoś chciał wysłać list, wystarczyło że zostawił go w skrzynce na listy lub w innym widocznym miejscu, najlepiej na parapecie albo przy drzwiach. Listonosze zawsze znajdują wszystkie przesyłki i dbają o to, by trafiły do adresatów. Zarówno te zostawione przez mieszkańców lasu, jak i przez ludzi.

poczta dla dzieci opowiadanie dla dzieci

Zapewne się zastanawiacie, jak zwierzętom udaje się przenosić całkiem duże listy pisane przez dzieci? No i jak mali przeskakiwacze dają sobie radę z ich czytaniem i odpisywaniem na nie? To bardzo proste - wszystko to zasługa magicznego, srebrnego proszku. Wystarczy posypać nim dowolną rzecz, a ona powiększa się lub maleje - według potrzeby!

Kiedy Florek razem z pocztową wiewiórką wbiegali po schodach do mieszkania przeskakiwaczy, Tinka kończyła malować łąkę usianą czerwonymi makami. Do jej uszu bez trudu dotarły krzyki Florka. Kiedy dobiegł do drzwi domu, czekała już na brata przed wejściem, z niecierpliwością przestępując z nogi na nogę. 

Tego dnia  Wiewiórka Pocztowa przyniosła dwa listy - jeden do Florka, jeden do Tinki.

Bliźniaki chwycili swoje listy, w milczeniu usiedli obok siebie na schodkach i zatopili się w lekturze.

dzieci listy piszą

Jeszcze tego samego wieczoru odpisali na listy i zostawili je w skrzynce na listy przed domem Pana Antoniego. Nad ranem znalazł je Kruk Szybkoskrzydły i dostarczył do poczty Pana Borsuka, skąd wyruszyły w dalszą drogę do dzieci, które z niecierpliwością czekały na wiadomości od swoich ulubionych przeskakiwaczy.

Agnieszka Stefańska

 

Pobierz opowiadanie jako plik pdf

Jeżeli chcesz dostawać powiadomienie na skrzynkę mailową o najnowszym ilustrowanym opowiadaniu - zapisz się, zostawiając swój email na pasku na samym dole strony!

* jeśli otworzyłaś/-eś tę stronę na urządzeniu mobilnym bezpośrednio z Facebooka, pobieranie pliku może nie działać prawidłowo; chcąc pobrać plik należy nacisnąć "Więcej opcji" (trzy-kropki) w prawym górnym rogu a następnie wybrać opcję "Otwórz w przeglądarce"

  Zapraszamy do Przygody Listowej, wciągającej historii o przygodach Tinki i Florka w odcinkach wysyłanych tradycyjnym listem od bohatera! Przesyłka jest personalizowana i to Ty masz pełny wpływ na zakres personalizacji! Jeśli chcesz wypróbować taka formę edukacyjnej zabawy polecamy Pakiet Startowy w promocyjnej cenie!

 

opowiadania dla dzieci