PS - wsparcie Pierwszoklasisty przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego

Tinka i Florek bawią się w doktora

Jak wesprzeć dziecko, które idzie po raz pierwszy do szkoły? Jak złagodzić lęk przed nieznanym?

Rozpoczęcie nowego etapu edukacji to wyzwanie zarówno dla rodziców jak i dla dzieci. Zmiana środowiska, nowe miejsce, nowi ludzie dookoła to wszystko może budzić lęk i niepewność. 

Jak sprawić by dziecko z ciekawością i chęcią poszło do szkoły 1 września?

List od Tinki albo Florka, to list od starszego kolegi, który pisze do dziecka jak przyjaciel do przyjaciela. Opowiada mu o swoich przeżyciach i przygodach. Rodzic może wcielić się w rolę Tinki albo Florka i napisać własny tekst wspierający pierwszoklasistę, który będzie zamieszczony w postscriptum listu od bohatera. 

To prosta i bardzo efektywna forma wsparcia. Może złagodzić obawy dziecka i tym samym ułatwić adaptację do nowego miejsca. Możesz skorzystać z gotowych rozwiązań poniżej, albo wymyśleć zupełnie własny pomysł.

 Listy subskrypcyjne z możliwością personalizacji własnym tekstem zamówisz tutaj. Wystarczy skopiować poniższy tekst do okienka PS przy zamawianiu listu do dziecka.

Przykładowy PS wspierający od Tinki:

1 wrzesnia tuż tuż... Jak sie czujesz? No wiesz z tym, że rozpoczynasz zaraz nowy etap w życiu! Idziesz do pierwszej klasy! Oh jak ja pamiętam ten dzień. Do pólnocy nie mogłam zasnąć taka ilość myśli kotłowała mi sie w głowie. Jak to będzie, nikogo nie znam. Czy mnie polubią? Co zrobić, żeby mnie polubili? Czy Pani nauczycielka będzie miła? Czy nie zrobie niechcący czegoś głupiego i będą się ze mnie śmiać? Miałam miliony obaw! Mieszały się z ciekawością, ekscytacją no i dumą bo w końcu nie jestem juz małym dzieckiem tylko uczennicą! Jakie myśli Ciebie nachodzą? Radzisz sobie z nimi? Pamiętaj mieszka w Tobie wielki odkrywca, jesteś ciekawa świata, odważna i dobra i na pewno świetnie sobie poradzisz!

Przykładowy PS wspierający od Florka:

O mało nie zapomniałem! Przeciez Ty idziesz do pierwszej klasy! Moje gratulacje! Choć pewnie masz trochę obaw co? Przynajmniej ja miałem. Pamiętam, że wstałem bardzo wcześnie rano i nie mogłem juz zasnąć. Myślałem tylko o tym jak to będzie wśród nowych ludzi, w nowym miejscu... Chciałem, żeby mnie polubili. Bardzo zależało mi na kolegach, a nie miałem kompletnie pomysłu o czym będziemy rozmawiać? Ale wiesz co? Po prostu przedstawiłem się i jakoś poszło! A za chwilę już bawiliśmy się w berka! Teraz niektórzy z nich są moimi najlepszymi przyjaciółmi i jest fantastycznie! Poradzisz sobie świetnie bo jest z ciebie bardzo odważny, ciekawy i dobry człowiek!

List do dziecka

 Tutaj znajdziesz list rozpoczynający Waszą wspólną Przygodę Listową.

Jeśli nie znajdziecie tego, czego potrzebujecie piszcie śmiało poprzez zakładkę kontakt, lub bezpośrednio na adres mailowy: strefa.rodzica@jagodowystempel.pl, a wówczas nasi specjaliści pomogą Wam odpowiednio dostosować narzędzie do Waszej indywidualnej sytuacji.

 Zapraszamy do Przygody Listowej, wciągającej historii o przygodach Tinki i Florka w odcinkach wysyłanych tradycyjnym listem od bohatera! Przesyłka jest personalizowana i to Ty masz pełny wpływ na zakres personalizacji! Jeśli chcesz wypróbować taka formę edukacyjnej zabawy polecamy Pakiet Startowy w promocyjnej cenie!

 

Jagodowy Stempel personalizowane listy do dzieci