Moc ukryta w postscriptum

Jak wesprzeć dziecko w trudnych tematach, jak w wyjątkowy sposób docenić i jak oswoić z nowymi sytuacjami. Nowatorskie narzędzie wychowawcze dla rodziców. Prosty sposób na nawiązanie dialogu z dzieckiem. Twój personalizowany przekaz, zamieszczony w pięknym liście do dziecka.

 

Postscriptum w tradycyjnym liście wykorzystuje się, aby dopisać dodatkowe informacje, o których autor listu zapomniał wcześniej lub które zwyczajnie zostawił do przekazania na koniec. 

 

W listach od Tinki i Florka postscriptum to nie tylko zwykły dopisek – to fragment dialogu rodzica z dzieckiem.

Cały list jest spersonalizowany, jednakże końcowe zdania tworzy rodzic. Nie musi i najczęściej nie ma on nic wspólnego z treścią całego listu. Natomiast to właśnie w tej części znajduje się odpowiedź na pytania zadane przez dziecko w jego własnym liście do Tinki lub Florka.

proste narzędzie wychowawcze dla rodzica

Postscriptum to również małe okienko, dzięki któremu możemy rozwiązać problemy i konflikty, a także udzielić wsparcia i rad naszym dzieciom.

Listy od Jagodowego Stempla to narzędzie do pracy nad emocjami dzieci, ale także własnymi.

Jako rodzice często dajemy ponieś się emocjom (niekoniecznie tym pozytywnym), zwłaszcza, jeśli chodzi o kwestie sporne z dziećmi. Mamy tendencje do narzucania swojego zdania bez uzasadnienia – bez dialogu z dzieckiem. Zapominamy, że nawet małe dzieci mają prawo do własnej interpretacji zasad i norm, a naszym zadaniem nie jest narzucanie im wszystkiego co mają robić, ale objaśnienie, dlaczego podane przez nas zakazy lub nakazy są właściwe. 

Postscriptum napisane przez rodzica daje możliwość podjęcia drażliwego tematu w odstępie czasowym, przemyślenia i dobrania odpowiednich słów tak, aby niosły za sobą jak najwięcej przyswajalnych przez dziecko treści. Poświęcając czas na zbudowanie odpowiedniej historii, możemy przedstawić swój punk widzenia, który dziecko będzie miało czas i sposobność przemyśleć.

To również doskonałe miejsce na przekazanie swojego wsparcia dla dziecka. 

Często dzieci mają problem z dzieleniem się swoimi problemami z rodzicami (właśnie przez emocje towarzyszące rozmowie twarzą w twarz). Nawet, jeżeli dziecko ma początkowo obawy przed osobistą rozmową, a jako rodzice zauważamy, że dręczy je jakiś problem, możemy wykorzystać postscriptum w celu podpowiedzenia, gdzie należy szukać pomocy, a także w celu przypomnienia, że rodzic to osoba, która jest najbliżej i która najlepiej wie jak rozwiązać większość problemów.

Personalizowane listy Jagodowy Stempel to proste narzędzie wychowawcze i terapeutyczne dla rodzica do wykorzystania w domu.

Zakupując listy od Tinki i Florka mamy więc dostęp nie tylko do pięknej i edukacyjnej przygody, spersonalizowanego i ręcznie zdobionego listu, to przede wszystkim narzędzie wspierające relacje z własnym dzieckiem, ułatwiające pracę nad emocjami i rozwijające inteligencję emocjonalną, pomagające rozpocząć dialog na równych zasadach pomiędzy rodzicem i dziećmi. 

Karolina Wachel

Zapraszamy do Przygody Listowej, wciągającej historii o przygodach Tinki i Florka w odcinkach wysyłanych tradycyjnym listem od bohatera! Przesyłka jest personalizowana i to Ty masz pełny wpływ na zakres personalizacji! Jeśli chcesz wypróbować taka formę edukacyjnej zabawy polecamy Pakiet Startowy w promocyjnej cenie!

 

listy do dzieci