List Świąteczny - personalizowany PS

Święta to magiczny czas – czas rodzinny, ciepły mimo, że zimowy. Ten specjalny czas przygotowań sprawia, że w wielu domach grudzień jest miesiącem, kiedy możemy nadrobić zaległości w relacjach rodzinnych. Czas spotkań, wspólnego biesiadowania, to idealny czas, aby skupić uwagę na rodzinie i najmłodszych jej członkach. To właśnie dzieci sprawiają, że w tym zabieganym czasie możemy dostrzec całą magiczną otoczkę Świąt. Nikt tak jak one nie cieszy się z pierwszego śniegu, z wykrawania i lukrowania pierniczków, ubierania choinki, czy też wyczekiwania na pierwszą gwiazdkę. Możemy się zatrzymać na chwilę i uczyć się od dzieci dostrzegania magii w najmniejszych drobiazgach.

Jak wyjątkowo spersonalizować list świąteczny?

Listy od Tinki i Florka warto w tym magicznym czasie spersonalizować życzeniami, ale takimi przeznaczonymi dla naszego dziecka. Możemy przekazać mu to, co najważniejsze. Często dobór odpowiednich słów stwarza nie lada problem. 

Dlatego też, mam dla was propozycję życzeń świątecznych skierowanych do najmłodszych:

Życzę Tobie (imię dziecka), żebyś w te Święta przeżył wiele ciepłych i radosnych chwil. Abyś znalazł pod choinką wymarzone prezenty. Niech ten czas będzie pełen magii i wspólnych rodzinnych zabaw. A ponieważ zbliża się też Nowy Rok, chciałbym Ci również życzyć, żeby spełniały się Twoje marzenia, żebyś w kolejnym roku nadal miał tylu przyjaciół, a zadania w szkole nadal były dla Ciebie tak łatwe jak do tej pory. Życzę Ci więc wielu sukcesów, zdrowia i sił na przeżywanie kolejnych przygód i odkrywanie świata. 

(Imię dziecka) życzę Ci, żeby te magiczne Święta były czasem wielu zabaw. Niech Święty Mikołaj spełni Twoje marzenia, a pod choinką znajdą się Twoje wymarzone prezenty. Pamiętaj, żeby spróbować jak najwięcej przepysznych potraw wigilijnych, w końcu można je zjeść tylko raz w roku. A w Nowym Roku życzę Ci wielu nowych przyjaciół i przeżycia wspaniałych przygód. Obserwuj dobrze niebo w Sylwestrową Noc, na pewno dostrzeżesz niesamowite światełka, które kolorowo błyszczą na niebie – to fajerwerki, są naprawdę przepiękne. Pomyśl sobie życzenia, żeby mogły się spełnić w Nowym Roku.

Jak również nieco starszych dzieci:

Życzę Tobie (imię dziecka), aby w ten magiczny czas Świąt spełniły się Twoje marzenia. Niech ten świąteczny czas sprawi, że cała rodzina będzie miała dużo wolnego czasu na wspólne biesiadowanie i zabawy. A w Nowym Roku niech szczęście Cię nie opusza, aby dobrze Ci szło w szkole, żebyś miał nadal tylu, albo więcej fajnych kolegów, żebyś mógł w kolejnym roku dotrzeć na szczyty i zrealizować swoje plany. Pamiętaj, żeby marzenia żeby się spełniały trzeba czasem im pomóc swoją pracą, więc życzę Ci jeszcze dużo siły i wytrwałości, a także wsparcia najbliższych w dążeniu do spełniania marzeń.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Ci (imię dziecka), aby ten czas upłynął Ci na chwilach spędzonych z najbliższymi, żebyś miał wiele okazji do wspólnych rozmów i zabaw. Niech pod choinką znajdą się wymarzone przez Ciebie prezenty. W Nowym Roku życzę Ci, aby spełniły się twoje marzenia, żeby udało Ci się zdać egzamin karate…..( osiągnąć sukces, wygrać zawody, wyjechać na wymarzoną wycieczkę itp. w zależności czym dziecko się interesuje)

Karolina Wachel

Jeśli szukasz sposobów na kształtowanie pozytywnych relacji z dzieckiem, potrzebujesz wsparcia w trudach rodzicielskich lub czujesz, że możesz wesprzeć innych - dołącz do naszej grupy na Facebooku „Strefa Rodzica” – pomóżmy sobie wzajemnie

baza wiedzy rodzica