Jak z listów korzystają małe dzieci?

Personalizowane listy Jagodowy Stempel będą wartościowe także dla małych dzieci, które nie umieją jeszcze czytać i pisać. Dzięki temu, że są rysunkowo ilustrowane i ręcznie zdobione, posiadają dużo wypukłych elementów o różnych fakturach będą zaciekawiać i angażować dzieci w różnym wieku!

listy do dzieci

Przygoda listowa dedykowana jest dzieciom w każdym wieku. Jedne dzieciaki wolą same prowadzić swoją korespondencję, inne potrzebują pomocy w napisaniu listu.

Co z dziećmi, które nie potrafią jeszcze pisać? 

Czy dzieci, które nie potrafią jeszcze pisać mogą w pełni korzystać z przygody listowej?

Oczywiście, że tak. Wspólne czytanie listu wraz z rodzicami, to świetny pomysł na spędzenie popołudnia. Jednak co z odpisaniem na list?

Młodsze dzieci mogą podejść do całej przygody w sposób bardziej kreatywny. To od rodzica zależy ile wyobraźni włoży w cały projekt. List nie musi zawierać słów – to nie rozprawka szkolna. Odpowiedź może mieć formę obrazka, komiksu, figurki z plasteliny, małego dzieła plastycznego.

Laurka tudzież obrazek doskonale będą się czuły w ręcznie ozdobionej kopercie. Florek i Tinka z pewnością się ucieszą, kiedy otrzymają ręcznie zrobioną pracę plastyczną, taką wykonaną z myślą o nich. Takie dzieła stanowią olbrzymią wartość, w końcu wiadomo, że rysując można wyrazić całą gamę uczuć.

dzieci listy pisząW odpowiedzi na taki ręcznie zrobiony list warto wykorzystać postscriptum. Pisząc dziecku ile radości sprawiło otrzymanie takiego rysunku, dostrzegając szczegóły i chwaląc wkład pracy włożony w stworzenie mini dzieła, dodatkowo budujemy poczucie własnej wartości w dziecku. Doceniamy i motywujemy do dalszych starań, a to korzystnie wpływa na rozwój emocjonalny nawet najmniejszych dzieci.

Tak więc nie bójmy się zacząć przygody listowej z nawet małymi dziećmi. Wspólnie spędzony czas, kreatywne zajęcia i uwaga rodzica skupiona na dziecku nie ma limitu wiekowego.

Karolina Wachel

 

Zapraszamy do Przygody Listowej, wciągającej historii o przygodach Tinki i Florka w odcinkach wysyłanych tradycyjnym listem od bohatera! Przesyłka jest personalizowana i to Ty masz pełny wpływ na zakres personalizacji! Jeśli chcesz wypróbować taka formę edukacyjnej zabawy polecamy Pakiet Startowy w promocyjnej cenie!Tinka i Florek